Vi har holdt lokal konkurrence
d. 26 november 2016

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Julie Eriksen 143,25
Jan Schamaitat 135,25
Allan Jensen 131,75
Martin Sørensen 126,10
Marianne Thorsen 111,90
Pernille Mejlhart 99,60
Connie Udsen 92,55
Pernille S.Kristensen 72,55
Lisbeth Nielsen 51,80

Klasse B

Carsten Pedersen 160,85
Søren Hansen 115,40

Klasse A

Sonni Christensen 282,30
Bent Nielsen 262,05
Britta Larsen 171,45

Klasse E

Outi Lindemann 321,35

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 21 november 2015

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Ulrik Andersen 137,25
Julie Eriksen 132,50
Pernille Nielsen 131,25
Allan H Jensen 115,10

Klasse B

Inge Sørensen 194,60
Britta Larsen 135,25

Klasse A

Bent Nielsen 267,60
Sonni Christensen 264,60
Outi Lindemann 257,50

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 13 juni 2015

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Ulrik Andersen 132,05
Julie Eriksen 99,45
Allan H Jensen 98,05
Pernille Nielsen 89,85

Klasse B

Britta Larsen 164,70
Inge Sørensen 164,45

Klasse A

Outi Lindemann 251,55
Bent Nielsen 235,85
Morten Vahlers 209,40
Sonni Christensen 203,73

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 29 november 2014

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Ulrik Andersen 132,75
Inge Sørensen 123,50
Christiana Hessner 104,90
Bende Jakobsen 57,75
Pernille Nielsen 47,00

Klasse B

Sonni Christensen 191,60
Gitte Levermann 96,40

Klasse A

Bent Nielsen 267,20
Outi Lindemann 249,35
Morten Vahlers 235,20

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 14 juni 2014

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Inge Sørensen 134,20
Ulrik Andersen 98,60
Christiana Hessner 34,85

Klasse B

Sonni Christensen 177,60
Carsten Pedersen 169,10
Britta Larsen 125,40
Gitte Levermann 77,10

Klasse A

Bent Nielsen 262,70
Outi Lindemann 230,30
Morten Vahlers 218,75

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 23 november 2013

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Christiana Hessner 131,25
Ulrik Andersen 118,90
Helle Andersen 40,00

Klasse B

Bent Nielsen 185,20
Sonni Christensen 184,80
Morten Vahlers 158,45
Gitte Levermann 109,60
Britta Larsen 99,35

Klasse A

Outi Lindemann 243,25

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 8 juni 2013

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Christiana Hessner 74,70
Ulrik Andersen 64,50

Klasse B

Sonni Christensen 171,80
Bent Nielsen 159,30
Morten Vahlers 132,85
Britta Larsen 113,85
Gitte Levermann 102,50

Klasse A

Outi Lindemann 243,75

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 17 november 2012

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Sonni Christensen 144,70
Gitte Levermann 143,00
Bent Nielsen 133,00
Christiana Hessner 100,00
Ulrik Andersen 74,50
Joy C. Hansen 59,65

Klasse B

Outi Lindemann 173,90
Morten Vahlers 166,10
Britta Larsen 96,10

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 17 juni 2012

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Gitte Levermann 138,90
Sonni Christensen 133,30
Bent Nielsen 135,80
Joy C. Hansen 75,80

Klasse B

Belinda Carlsen 146,30
Carsten Pedersen 136,40
Outi Lindemann 136,20
Morten Vahlers 116,45
Britta Larsen 112,60

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 22 november 2011

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Morten Vahlers 145,50
Outi Lindemann 125,25
Gitte Levermann 121,00
Sonni Christensen 114,00
Bent Nielsen 113,50
Christiana Hessner 109,75
Joy C. Hansen 86,00

Klasse B

Bent Berg-sonne 150,95
Bettina Kristensen 119,90
Carsten Pedersen 108,85
Britta Larsen 98,55
Belinda Bonn Carlsen 96,05
Erik Isager 58,95

Klasse A

Leif Jensen 237,15

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 19 juni. 2011

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Morten Vahlers 126,00
Sonni Christensen 114,00
Gitte levermann 113,50
Bent Nielsen 101,00
Joy C. Hansen 76,00
Christiana Hessner 66,00

Klasse B

Carsten Pedersen 133,45
Bent Berg-sonne 125,00
Jan Erik Andersen 112,00
Erik Isager 106,75

Klasse A

Leif Jensen 173,45

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 6 november. 2010

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Gitte levermann 131,50
Morten Vahlers 110,55
Niels Hansen 106,65
Christiana Hessner 95,85
Joy C. Hansen 79,25
Alexander Müller 75,00
Jakob Christensen 54,00
Kari Kaaber 35,50
Pernille Gundorph 31,25
Sonni Christensen 17,50

Klasse B

Carsten Pedersen 94,65
Lene Sauerberg 85,70
Jimmy Petersen 66,80
Erik Isager 57,00
Jan Erik Andersen 51,80
Bent Berg-sonne (139,45)

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 15 juni. 2010

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Niels Hansen 133,75
Joy C. Hansen 109,60
Morten Vahlers 107,10
Gitte levermann 100,20
Susanne Elbo 33,80
Christiana Hessner 26,15
Anni Nielsen 21,10
Sonni Christensen 14,60
Lisbeth Nielsen 7,67
Sara Stig Sørensen 2,00

Klasse B

Lene Sauerberg 147,85
Kaj Schmidt 109,50
Carsten Pedersen 98,60
Lene Nordstrøm 74,50
Erik Isager 71,10
Jan Erik Andersen 58,50

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 8 & 22 november. 2009

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Søren Værnestrøm 136,50
Bent Berg Sonne 130,45
Jan Erik Andersen 122,55
Lene Nordstrøm 118,95
Gitte Levermann 113,80
Niels Hansen 106,15
Joy Hansen 74,60
Anni Nielsen 48,10

Klasse B

Jimmy Petersen 174,50
Lene Sauerberg 141,50

Klasse A

Leif Jensen 213,00
Bente Ritter 167,25

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 9 & 16 juni. 2009

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Bent Berg Sonne 135,00
Jan Erik Andersen 132,50
Gitte Levermann 109,15
Søren Værnestrøm 102,50
Niels Hansen 102,00
Lene Nordstrøm 98,50
Joy Hansen 41,75
Anni Nielsen 32,50

Klasse B

Karin Kehlet 167,15
Jimmy Petersen 108,95
Lene Sauerberg 131,50
Kaj Schmidt 90,20

Klasse A

Leif Jensen 208,75
Pia Andersen 167,25

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 23 nov. 2008

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Jan Erik Andersen 114,60
Bent Berg Sonne 103,90
Marianne Ploug 96,65
Gitte Levermann 81,65
Niels Hansen 68,00
Anni Nielsen 34,00

Klasse B

Jimmy Petersen 126,60
Karin Kehlet 118,60
Pia Andersen 116,25
Lene Sauerberg 111,30
Kaj Schmidt 116,25
Erik Isager 33,60

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 17 juni 2008

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Jan Erik Andesen 104,75
Bent Berg-sonne 83,00
Julie Creutzberg 60,50

Klasse B

Karin Kehlet 156,44
Leif Jensen 151,90
Lene Sauerberg 118,50
Kaj Schmidt 114,35
Pia Andersen 113,15
Jimmy Petersen 93,80

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 25 november 2007

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Karin Kehlet 143,35
Stefan 28,25

Klasse B

Leif Jensen 169,05
Pia Andersen 154,05
Jimmy Petersen 147,90
Kaj Schmidt 93,60

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 19 juni 2007

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Karin Kehlet 118,00
Helene Rasmussen 78,75
Elisabeth Tramm 76,00
Sif Olsen 49,50

Klasse B

Leif Jensen 143,30
Kaj Schmidt 138,40
Jimmy Petersen 123,40
Conny Jensen 121,90
Bettina Kristensen 102,00
Pia Andersen 76,20

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 3 april 2007

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Karin Kehlet 107,50
Kaj Schmidt 106,50
Elisabeth Tramm 51,75
Helene Rasmussen 33,00
Heidi Ølting 26,25
Sif Olsen 20,25

Klasse B

Pia Andersen 166,50
Leif Jensen 163,00
Conny Jensen 136,25
Jimmy Petersen 123,25

Klasse A

Ebbe Pedersen 241,35

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 2 november 2006

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Bettina Kristensen 118,95
Pia Andersen 115,30
Karin Kehlet 113,45
Conny Jensen 101,60
Henrik Olsen 97,70
Kaj Schmidt 83,70

Klasse B

Leif Jensen 164,25
Jimmy Petersen 107,00

Klasse A

Ebbe Pedersen 204,25

Vi har holdt lokal konkurrence
d. 20 juni 2006

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Conny Jensen 126,50
Pia Andersen 114,25
Lars Lehmann 111,90
Bettina Kristensen 107,75
Dorthe Dahrup 66,75

Klasse B

Leif Jensen 144,20
Jimmy Petersen 136,50
Belinda Carlsen 105,55
Pia Hansen 83,25
Britta Larsen 43,00

Klasse A

Ebbe Pedersen 184,30

 

Vi har holdt lokal konkurrence
lørdag d 19 nov. 2005

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Conny Jensen 82,00
Henrik Olsen 74,00
Lars Lehmann 65,00

Klasse B

Jimmy Petersen 150,35
Pia Hansen 129,70
Ebbe Pedersen 127,25
Britta Larsen 90,95

 

Vi har holdt lokal konkurrence
søndag d 21 nov. 2004

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Jimmy Petersen 136,60
Tina Olsen 126,00
Ebbe Pedersen 118,00
Bent Sørensen 98,00
Lars Lehmann 76,50
Henrik Olsen 65,00
Niels H Hansen 61,00

Klasse B

Pia Hansen 142,15
Ernst Olsen 113,35
Britta Larsen 93,50
Belinda Carlsen 89,70

 

Vi har holdt lokal konkurrence
søndag d 16 nov. 2003

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Henrik Olsen 136,00
Jimmy Petersen 116,00
Tina Olsen 102,00
Jan Nordstrøm 87,00
Anders Nordstrøm 68,00
Kirsten Esskiyah 65,00

Klasse B

Pia Hansen 151,30
Ernst Olsen 125,70
Belinda Carlsen 66,10
Britta Larsen 49,15

 

Vi har holdt lokal konkurrence
søndag d 17 nov. 2002

Resultaterne blev følgende:

Klasse C

Pia Hansen 148,50
Ernst Olsen 123,90
Belinda Carlsen 89,80
Henrik Olsen 56,50

Klasse B

Klaus Andersen 151,50


Forside

Pokaler

Lokal konk.

Kreds konk.

DcH Haslev- din hundeforening